Német pisztoly került elő egy vadgesztenyefából Vácrátóton
A Nemzeti Botanikus Kert dolgozói nagyot néztek, amikor kiderült, hogy miben akadt el a láncfűrész.
A Nemzeti Botanikus Kert dolgozói nagyot néztek, amikor kiderült, hogy miben akadt el a láncfűrész.
Kutatók egy tanulmányban számoltak be arról, hogy néhány botanikus kertben megtalálható tündérrózsa valójában egy teljesen új fajhoz tartozik – olyanhoz, amivel még nem is találkoztak korábban.
Nemcsak szénraktárak, de rekreációs és gazdasági, valamint védelmi funkciójuk is van az erdőknek: utóbbi révén tompítják a klímaváltozás kedvezőtlen hatásait. Már amennyiben maguk is ellen tudnak állni a globális felmelegedés és az emberi tevékenység gyakran pusztító kettősének. Ehhez elengedhetetlen a jó immunrendszer, amihez sokféle erdei élőlényre, mindenféle fajta őshonos, vegyes korú fára és cserjére, holt- anya- és habitatfák jelenlétére is szükség van. A klímaváltozás mindennapjainkra gyakorolt hatásairól szóló sorozatunkban Aszalós Rékával és Ódor Péterrel, az Ökológiai és Botanikai Intézet Ökológiai Kutatóközpontja erdőökológusaival beszélgettünk arról is, hogy ugyan a hazai erdők zöme elsődlegesen gazdasági célt szolgál, de örökerdőként kezelve sokkal többet is kihozhatunk belőlük mint épület- és tűzifát, pláne ha táji léptékben gondolkodunk.
Akár szabadtéri környezetismeret és biológiaórák színteréül is szolgálhat a 123 madárfajt bemutató tanösvény, amelyet a megújult kis botanikus kert mellett alakítottak ki.
Előzetes regisztráció után egyszerre négyszázan léphetnek be.
Kedvesen kikérte magának, hogy segítsenek neki, aztán ásót ragadott.